Uludak- Uludağ Dağcilik Kulübü
Uludak - Türkiye Dağcılık
Federasyonu Üyesidir.
ETKİNLİKLERİMİZ
ETKİNLİKLERİMİZ
OLAY
www.bursadabugun.comolay

Bugün 25 Mayıs 2011 Çarşamba

olay

 


15:04 | 21 Mayıs 2011

Uludağ’da Atatürk’ü anma ve gençlik tırmanışı

Osmangazi Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Uludağ Dağcılık Kulübü (ULUDAK) ile birlikte gerçekleştirdiği ’Atatürk’ü Anma ve Gençlik Tırmanışı’ ile kutluyor.

Uludağ’da Atatürk’ü anma ve gençlik tırmanışı

Uludağ’a 22 Mayıs Pazar günü yapılacak olan tırmanışa ULUDAK’a bağlı 60 sporcu katılacak. Tırmanış öncesinde yapılan tanıtım çerçevesinde 60 sporcu ile Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çoban, Milli Park girişinden Süleymaniye köyüne kadar olan 3 kilometrelik kısmı birlikte yürüyerek geçti.

Yürüyüş öncesi açıklamalarda bulunan Çoban, her zaman sporun ve sporcunun yanında olduklarını, Atatürk’ü anmak için sportif bir etkinlik düzenlemenin mutluluğu içinde olduklarını söyledi. Çoban ULUDAK ile ortaklaşa bir etkinlik düzenlemelerinin spora verdikleri değer ve katkıların bir göstergesi olduğunu belirterek, "Belediyespor kulübümüzün sporcuları dünyanın dört bir yanında başarıdan başarıya koşuyor, Bursa’yı gururla temsil ediyorlar. Her türlü desteğimizle onların yanında olmaya çalışıyoruz. Sporcularımızın başarılarıyla gururlanıyor, onların mutluluğunu paylaşıyoruz" diye konuştu.

ULUDAK Başkanı İsmet Şentürk ise, "Cumhuriyet’imizin kurucusu, Kurtuluş Savaşı’mızın önderi Mustafa Kemal Atatürk’e olan bağlılığımızın ve minnet duygularımızın ifadesi olarak bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. ULUDAK olarak misyonumuzun gereği, adını aldığımız Uludağ’ımızın eşsiz güzelliklerini tanıtmayı amaçlıyoruz. Bursa’mızda doğa sporlarına olan ilginin artması için çaba harcıyoruz. Nitelikli dağcılar yetiştirmek ve ülkemizde dağcılığın gelişimine katkıda bulunmak istiyoruz. Bizi bu uğurda yalnız bırakmayan Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a teşekkür ediyoruz" dedi.
ULUDAK Başkanı Şentürk, 3 kilometrelik yürüyüşe başlanmadan önce Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Çoban’a dağcıların vazgeçilmez ekipmanlarından olan "baton" hediye etti.


Kullanıcı Paneli
Mail Adresiniz
Şifreniz
Kayıt Ol - Şifremi Unuttum

Kulübümüzden Haberler
» ULUDAĞ'I BİR BAŞTAN BİR BAŞA AŞTIK.
» AYLIK FAL. PROGRAMI
» ALPLER GÜNLÜĞÜ.
» ULUDAĞ'IN MANTARLARI.
» AYIN YAZISI.
» NASIL ÜYE OLUNUR

Hava Durumu
Anılarımız Yaşadıklarımız
Uludağ - Hava Durumu

Faydalı Linkler
»
» Dağlarda hava durumu.
»
» Yüksek irtifa hastalığı.
»
» Türkiye'nin önemli dağları.
»
» Dünya'nın En Yüksek Dağları.
»
» Bursa'da Outdoor Mağazaları.
»
» Türkiye'de Outdoor mağazaları.
»
» BURSA İÇİN HAVA DURUMU.


 
Anasayfa | Yasal Uyarı | İletişim ecebilisim