Uludak- Uludağ Dağcilik Kulübü
Uludak - Türkiye Dağcılık
Federasyonu Üyesidir.
ETKİNLİKLERİMİZ
ETKİNLİKLERİMİZ
BURSADA BU GÜN

OSMANGAZİ BELEDİYESİ ve ULUDAK işbirliği ile 19 MAYIS TIRMANIŞI.

  OSMANGAZİ'DEN 19 MAYIS TIRMANIŞI
21 Mayıs 2011 Cumartesi, 14:25
Osmangazi Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı Uludağ Dağcılık Kulübü (ULUDAK) ile birlikte gerçekleştirdiği "Atatürk'ü Anma ve Gençlik Tırmanışı" adlı sportif bir etkinlikle kutluyor. 22 Mayıs 2011 Pazar günü 5 farklı zirveye gerçekleştirilecek olan tırmanışa yaklaşık 60 sporcu katılacak.

Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çoban etkinlik öncesi yürüyüşe katılacak olan sporcularla bir araya gelerek, Karabelen bölgesinden Süleymaniye Köyüne kadar süren 3 kilometrelik sembolik bir yürüyüş gerçekleştirdi. Baharın çiçeklerle bezediği Uludağ'ın en keyifli güzergahlarından birinde gerçekleştirilen yürüyüşe Osmangazi Belediyespor Kulübü'nün sporcuları da katıldı.
Çoban, Atatürk'ün gençlere armağan ettiği "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı"nı sportif bir etkinlik düzenleyerek kutladıklarını söyledi. Her zaman sporun ve sporcunun yanında olduklarının altını çizen Çoban, "Belediyespor Kulübümüzün sporcuları dünyanın dört bir yanında başarıdan başarıya koşuyor, Bursa'yı gururla temsil ediyorlar. Her türlü desteğimizle onların yanında olmaya çalışıyoruz. Sporcularımızın başarılarıyla gururlanıyor, onların mutluluğunu paylaşıyoruz" diye konuştu. Dündar 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda ULUDAK ile birlikte böylesine anlamlı bir etkinlik gerçekleştiriyor olmanın, spora ve sporcuya verdikleri değeri bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi.
Uludağ Dağcılık Kulübü Başkanı İsmet Şentürk ise "Cumhuriyet'imizin kurucusu, Kurtuluş savaşımızın önderi, Mustafa Kemal Atatürk'e olan bağlılığımızın ve minnet duygularımızın ifadesi olarak bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. ULUDAK olarak, misyonumuz gereği, adını aldığımız Uludağ'ımızın eşsiz güzelliklerini tanıtmayı amaçlıyoruz. Bursa'mızda doğa sporlarına olan ilginin artması için çaba harcıyoruz. Nitelikli dağcılar yetiştirmek ve ülkemizde dağcılığın gelişimine katkıda bulunmayı istiyoruz" diye konuştu. Şentürk "Bizleri bu etkinliğimizde destekleyen, bizlerle aynı amacı paylaşan ve bizleri yalnız bırakmayan, Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar'a ve Başkan Yardımcımız Mehmet Çoban'a teşekkür ediyoruz" dedi. Yürüyüş Süleymaniye Köyü'nde tamamlanırken, ULUDAK Başkanı Şentürk, Çoban'a dağcıların vazgeçilmez malzemesi olan Baton hediye etti.


http://www.haberler.com/haber-resimleri/899/osmangazi-zirvede-2741899_433_b.jpgKullanıcı Paneli
Mail Adresiniz
Şifreniz
Kayıt Ol - Şifremi Unuttum

Kulübümüzden Haberler
» ULUDAĞ'I BİR BAŞTAN BİR BAŞA AŞTIK.
» AYLIK FAL. PROGRAMI
» ALPLER GÜNLÜĞÜ.
» ULUDAĞ'IN MANTARLARI.
» AYIN YAZISI.
» NASIL ÜYE OLUNUR

Hava Durumu
Anılarımız Yaşadıklarımız
Uludağ - Hava Durumu

Faydalı Linkler
»
» Dağlarda hava durumu.
»
» Yüksek irtifa hastalığı.
»
» Türkiye'nin önemli dağları.
»
» Dünya'nın En Yüksek Dağları.
»
» Bursa'da Outdoor Mağazaları.
»
» Türkiye'de Outdoor mağazaları.
»
» BURSA İÇİN HAVA DURUMU.


 
Anasayfa | Yasal Uyarı | İletişim ecebilisim